DASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİMİDASHBOARD RAPORLAMA EĞİTİMİ


Excel'de Dashboard Raporlama eğitimi ileri düzey excel fonksiyonlarının kullanılmasını, interaktif tabloların ve raporların oluşturulmasını , ileri düzey ve farklı grafikler oluşturmayı uygulamaları ile birlikte göstermektedir.

2 günlük eğitimin sonunda katılımcılar, raporları interaktif yapmayı, match+index+offset gibi fonksiyonları kullanmayı ve göze hoş gelen grafikler yapabileceklerdir.

Eğitmenimiz Sn. Serdar Kaya, bu eğitimi ilk oluşturan kişi ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabınının da yazarıdır. Eğitim ortalaması 10 üzerinde 9,7 değerleme sonucuna sahiptir. Kendisi Johns Hopkins Üniversitesinden mezun olup 8 yıl kadar Amerika'da çalışmıştır ve uzun yıllar finans eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir. 

 

Kayıt Bilgileri

     
Eğitim Süresi : 2 Gün
Başlangıç Saati : 09:00
Bitiş Saati : 17:30
Eğitim Yeri : Taksim Lares Park Otel
Email : serdkaya@gmail.com
Telefon : (0541) 873 90 91


Eğitim ücretine öğle yemeği, sabah kahvaltısı ve Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı dahildir.

Size Sağlayacağı Faydalar

1) İleri Düzey Excel Formülleri: match, index, offset gibi formülleri gerek tek başına gerekse iç-içe kullanımını uygulamalarla birlikte ögreneceksiniz.

2) İnteraktif ve Dinamik Modelleme: Tablolarınızda aşağı dogru açılan listeler, menüler yerleştirerek daha interaktif bir şekle getirebileceksiniz.

3) Grafikler : Kritik sonuçların görsel olarak zenginleştirilmesini ve Excel’de yer almayan ileri düzey grafiklerin hazırlanması size gösterilecektir.

4) Dashboard Konsepti :Raporlama alanında yeni olan bu konsept, önemli finansal ve mali sonuçların görsel unsurlarla zenginleştirerek özetlenmesidir.

Kimler Katılmalı

Üst yönetime rapor hazırlayan uzmanlar, analistler, proje yöneticileri ile  her türlü finansal ve mali raporlama analistleri , müşteri tekliflerinin önemli rol oynadığı pozisyonlar, ve yogun excel raporlaması yapan çalışanlara tavsiye edilmektedir.

     - Katılımcıların excel yüklü ve flash bellek kullanımına izin veren laptop yanlarında getirmeleri gerekmektedir.
     - Katılımcıların yanlarında mouse getirmeleri çok önemlidir.
     - Katılımcıların orta düzeyin üzerinde excel bilgisine sahip olmaları gerekmektedir. (if, vlookup, sumif gibi fonksiyonları biliyor olması gerekmektedir)
     - Mac Laptop tercih edilmemelidir.

 

Dashboard Raporlama Eğitim İçeriği


I - İleri Düzey Excel Fonksiyonları ve Kullanımı
   - Match (Kaçıncı) Fonksiyonu
   - Index (İndis) Fonksiyonu
   - Offset (Kaydir) Fonksiyonu
   - Sumifs(Eçoktopla), Averageifs(çokeğerortalama)

II - İç-İçe Fonksiyonlar
    - Match + index Birlikte Kullanımı
    - Index+Sumif (Birlikte Kullanımı)
    - Offset

III - Excel'de İnteraktif Grafikler

IV - Excel’de İnteraktif Modelleme

    - Dinamik Formülleme Kurgusu
    - Birden Fazla Kritere Göre Veri Çekilmesi
    - Pivot Table Uygulamaları
    - Modelleme'de Formların Kullanımı
    - Menü ve Listelerin Oluşturulması
    - Seçenekli Menülerin Oluşturulması
    - Aşağıya Dogru Açılan Listeler
    - Menülerden Seçmeli Formla
    - Dashboard Uygulamalar
    - Termometre Grafiklerin Oluşturulması
    - İnteraktif Tabloların Oluşturulması
    - İnteraktif Grafiklerin Oluşturulması
    - Hız Göstergeleri

V - Dashboard Uygulamalar

Eğitmen: Serdar Kaya


Johns Hopkins Universitesi'nden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Merkezi New York’ta bulunan Finans Network kurucusudur. Halen grubun global yönetim kurulu başkanlığını yürütmektedir.

Türkiye’nin dünya genelinde en geniş mesleki örgütünü kurmuş olan Sn.Kaya, “Networking” kavramını Türkiye’ye getiren ilk kişiler arasında yer almaktadır. Kendisi Cenevre, Dubai, New York, Amsterdam gibi şehirlerde eğitim ve seminerlerde vermektedir.

2006 – 2009 yılları arasında New York’ta Marsh & McLennan Companies’de Fortune500 şirketlerin finansal modellemeleri ile karlılık analizlerinden sorumlusu olarak çalışmış şirketin büyük global müşterilerinin analizlerini gerçekleştirerek yaptığı modeller sayesinde şirketin yıllık 1 milyon USD gelirlerini artırmasını sağlamıştır.

2003 – 2006 yıllarında Johns Hopkins Universitesi‘nde IT departmanı ve data mining alt yapılarının kurulmasında sağlamış ve Kanada üniversitelerinden University of Alberta’ya makale konusu olmuştur.

Annapolis’de The Bell Group’ta emlak sektörü ve bir çok projenin duyarlılık modellerini gerçekleştiren Sn. Kaya daha sonra Washington merkezli ACDI/VOICA şirketine geçmiş fakat kısa süre sonra New York’ta Marsh & McLennan Companies bünyesine katılarak bu şirketde 3.5 yıl görev almıştır.
 
Baltimore’da Johns Hopkins Milton S. Eisenhower Kütüphanesinde bir çok çalışması bulunmakta  , New York’ta Goldman Sachs, Bloomberg, JP Morgan, Lehman Brothers gibi kurumlarda seminer ve panel gerçekleştirmiştir. Wall Street’de üst düzey finans yöneticilerine Türkiye ve Türkiye piyasalarını anlatan çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Johns Hopkins Üniversitesi, JHSPH-Bloomberg, Marsh & McLennan Companies, The Bell Group, Acdi Voica gibi kurumlarda iş tecrübelerine sahip olmanın yanında, Türkiye ve yurtdışında bir çok kurumda eğitimler ,seminerler ve danışmanlıklar vermektedir.

New York Akademi’nin sahibi olan Sayın Kaya, Türkiye’de ve Yurtdışında eğitim ve danışmanlık yapmaktadır. Türkiye Bankalar Birliğinde düzenli olarak eğitimler vermektedir.

Kitaplar, Yayınlar, Seminerler

Excel'de Dashboard Raporlama Kitabı - Cinius Yayınevi 2016

Making the switch to digital audio - Shannon Gwin Mitchell, James A. Peterson, and Serdar Kaya - 2005

Several Encoded Articles - The Milton S. Eisenhower Library, The Johns Hopkins University - 2003

Subprime Crises and Olutlook of Global Markets - Lehman Brothers New York - 2007

Hedge Funds thru Financial Turmoil - JP Moorgan New York - 2008

Outlook of Energy Markets - Bloomberg, New York, 2008

Emlak Sektöründe Görünüm - İstanbul 2010

Private Equity And Venture Capital In Turkey - İstanbul 2011 

Türkiye Ekonomisi ve 2012 Beklentiler - İstanbul 2012

Future of US Banking System - JP Morgan New York 2009

Not: Seminer ve yayınların sadece bir kısmı eklenmiştir.

İletişim

Tel : (0541) 873 90 91

Eğitmen

Serdar Kaya

Serdar Kaya

EĞİTMEN

New York Akademi
Eğitmen - Danışman

Johns Hopkins Üniversitesinden finans masterına sahip olan Sn. Kaya, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakultesini 3. lük derecesi ile bitirmiştir. Sn. Kaya ve uzun yıllar New Yorkta Wall Streetde finans üzerine çalışmıştır. Merkezi New Yorkta bulunan Finans Networkunde kurucusu ve başkanıdır. Türkiye Bankalar Birliğinde ders vermekte olan Sn. Kaya bir çok şirkette danışmanlık yapmaktadır..

Görüşler

  • ÇAĞATAY TÜTEN - ABİGEM
    "2 günlük Excel Dashboard eğitimini beklentilerimin üstünde bir kazanımla tamamlamış bulunmaktayım. Makrolara ihtiyaç duymadan, gayet verimli ve anlaşılır formüller ile tablolaştırma ya...
  • OKAN OZAN - VESTEL
    "Bugune  kadar zevkle  dilendiğimiz  , katılım sağladığımız  nadir eğitimlerden biriydi , gerçekten  ." ...
  • ERDİNÇ MOLLA - ORİFLAME
    “İleri excel formülleri ve interaktif grafikler daha çok finans alanında çalışanların sıklıkla kullanabileceği fonksiyonel ve görsel özellikler olarak gözükse de işletmelerde tüm dapart...
  • Yukarı Git